A színészmesterség tanítása

Molnár Ferenc így fogalmazott meg az Előjáték a Lear királyhoz színészének vallomásában: “Valahányszor itt állok, lázban égek, ragyog a szemem, szeretném a lelkem kiönteni, és mindig más beszél belőlem!”

Nem hiszem, hogy bárkinek is el lehetne mondani, hogyan kell színészkedni. Lehet tanácsot adni, de mindenkinek meg kell találnia a saját módszerét.

„Az iskolában sem az a jó tanár, aki szimplán csak oktatja a növendékeit, hanem az, amelyik képes lenyűgözően mesélni, információkat ad át és mindeközben nevel.” 

2018 januárjától tanítom a Budapest VII. ker. Erzsébetvárosi Szakgimnázium színi tagozatos hallgatóinak a színészmesterséget.

Erzsébetvárosi Szakgimnázium
színi tagozatos növendékek fellépései

Ádámok és Évák diákszínjátszó gála – hatodszor a Nemzetiben
Budapest, 2019. január 22.

10 fővárosi iskola 178 diákja hónapokon át készült arra, hogy a Nemzeti Színház nagyszínpadán adhassák elő a magyar drámairodalom egyik klasszikusának, a Csongor és Tündének egy-egy jelenetét.

A Nemzeti Színház dramaturgja, a zsűri elnöke hozzátette: reméli, hogy ez a mű számos választ ad majd az életben felmerülő kérdésekre azoknak, akik részt vettek az előadásban. Mert nemcsak ők dolgoztak Vörösmarty szövegén, hanem a szöveg is „dolgozik” majd a játszókban, és segíti őket a Tündérországba vezető bolyongásuk, vagyis életük során.

A galéria megtekintéséhez kattintson a képre.

Budapest, 2019. január 22. A Művészeti Szakiskolák VI. Ádámok és Évák Ünnepén a Nemzeti Színház nagyszínpadán. A videón Vörösmarty Mihály Csongor és Tündéje  (részlet) a Kertész utcai szakgimnázium XI. osztályos hallgatóinak előadásában. Rendező tanár: Lakatos István

2018. október 23. – iskolai ünnepség

2018.október 23. – Budapest VII. kerületi ünnepség

Megemlékezés az ’56-os forradalomról.